Misioni
Nė fillim
Letra tė hapura
Opinione
Analiza
Lutje
Dėrvendi
Poezi
Hadithe
Lidhje elektronike
Shkresat e mira
Krimi Maqedonas

NĖ EMĖR TĖ ALLAHUT BĖMIRĖSIT MĖSHIRĖBĖRĖSIT

PAQA DHE MĖSHIRA E ALLAHUT QOFTĖ ME JU VĖLLEZĖR DHE MOTRA

Falėnderimi i takon All-llahut,Atė e falėnderojmė dhe prej Tij falje dhe ndihmė kėrkojmė. Kėrkojmė mbrojtje nga All-llahu prej tė kėqiave tė vetvetes dhe tė veprave tona. Kė e udhėzon All-llahu s'ka kush e lajthit dhe kė e largon nga rruga e vėrtetė Ai, s'ka kush e udhėzon. Dėshmoj se s'ka hyjni tjetėr pėrveē All-llahut, I Cili Ėshtė Njė, dhe dėshmoj se Muhammedi ėshtė rob dhe i Dėrguar i Tij. Paqja dhe Mėshira e All-llahut qofshin mbi tė, mbi familjen dhe shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata tė cilėt i pasojnė ata tė mira, deri nė Ditėn e gjykimit.

vbulletin3_logo_white.gif
FORUMI DERVENDI

flamuri-shqiptar.gif
Valo flamur i bukur shqiptarė,VALO

Kushtet bazë të Islamit

Si të marim abdes?

Video dëshmi Islame-Kliko

Koha e namazit nëpër botë - Gjithashtu mund të shkarkoni (dawnload) ezanin i cili thëret në kohën e namazit dhe kur kyqni kompjuterin ajo hapet me Bismilah

MREKULLITË E KURANIT-Shiko video dëshmi në anglisht

SHENJAT E KIJAMETIT - SHQIP (Duhet të keni Real Player 1)

Si duhet të falim namazin?

Si dhe pse pranova Islamin-Video dëshmi

Jusuf Islam - Pse pranova Islamin? Video

Dr. Murad Wilfried Hofmann-Pse pranova Islamin?Video

BBC Shqip

Kliko shiko Motin ne Shkup

Temperatura ne Shkup

Libri telefonik-Zvicër

Xhamija e Muhamedit a.s.
Muhamedi a.s. kubėn e kėsaj xhamije e punoji vetė

Mendimi yt më intereson,kliko!

gc_accounting1.thl.jpg

BUREAU DES TRADUCTIONS PROFESSIONNELLES

 

ZYRA E PĖRKTHIMEVE PROFESIONALE, KĖSHILLIMEVE ADMINISTRATIVE DHE SIGURIMEVE TĖ TĖ GJITHA LLOJEVE

BĖJMĖ PĖRKTHIME PROFESIONALE DHE KONSULTIME ADMINISTRATIVE ME ĒMIM TĖ VOLITSHĖM

 

Pėrkthime :

shqip,anglisht,frengjisht,gjermanisht,italisht,arabisht,rumanisht,serbisht,

kroatisht,boshnjakisht,maqedonisht

Ju mirėpresim:

Prof.dip.Ismet Kuēi    076 334 96 11

    Stud. Faton Kuēi     076 529 73 22 

Lozanė-Zvicėr